W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podróbki za ponad 5 mln na terenie prywatnej posesji

14.02.2020

Naprasowywanki znanych marek ułożone na stołach.
  • Ponad 5 mln zł to szacunkowa wartość rynkowa podróbek, które zostały zajęte w wyniku działań mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i przysuskiej Policji.
  • Hurtowe ilości odzieży i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek, blisko 4,6 tys. produktów, znajdowały się na terenie prywatnej posesji.

Funkcjonariusze skontrolowali magazyn, który znajdował się na prywatnej posesji i zabezpieczyli blisko 4,6 tys. produktów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi oraz 7 worków wypełnionych naprasowankami, które prawdopodobnie miały zostać naniesione na ubrania.

Zatrzymano 3 mężczyzn – właściciela towaru i pracowników. Usłyszeli zarzut wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi.

Postępowanie w sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy (MUCS). Podróbki trafiły do magazynu depozytowego MUCS i zostały zabezpieczone do czynności procesowych.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia (4)