W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomorska KAS i Policja na tropie narkotyków

02.12.2019

Pies tropiący przy ujawnionych narkotykach w torbie
  • Policjanci z Wejherowa zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem oraz handlem narkotykami.
  • Funkcjonariusze KAS z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z psem tropiącym wzięli udział w przeszukaniu mieszkań zatrzymanych.
  • Łącznie zabezpieczono ponad 9 kg narkotyków.

Policjanci pracowali nad sprawą dotyczącą wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Podczas kontroli drogowej znaleźli niewielkie ilości amfetaminy ukryte w kontrolowanym samochodzie. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni i psem służbowym KAS, wyszkolonym do wykrywania narkotyków, przeszukali mieszkanie kierowcy. Pies zaznaczył torbę, w której było ok. 2 kg haszyszu oraz 1,5 kg marihuany. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli ukrytą w lodówce kokainę. Podczas kontroli drugiego samochodu sprawców, znaleziono ok. 4 kg amfetaminy, 200 g marihuany oraz 76 tabletek extasy. W mieszkaniu pasażera pies KAS wskazał kanapę, w której mundurowi ujawnili narkotyki haszysz, amfetaminę i marihuanę o wadze łącznej około 1,6 kg.

Łącznie zabezpieczono ponad 9 kg narkotyków.

Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Zdjęcia (1)