W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Szefa KAS z Szefem ukraińskiej Państwowej Służby Celnej

03.09.2019

Szef KAS Piotr Walczak wraz z delegacją z Ukrainy na tle niebieskiej ścianki z napisem Krajowa Administracja Skarbowa
  • 1 września 2019 r. w  Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie Szefa KAS Piotra Walczaka z nowo powołanym Szefem ukraińskiej Państwowej Służby Celnej Maksymem Niefiodowem.

Głównymi tematami rozmowy były zagadnienia związane z obrotem towarowym pomiędzy Polską a Ukrainą, funkcjonowaniem przejść granicznych oraz propozycjami wspólnych działań i inicjatyw.

Podczas spotkania z przedstawicielami nowego kierownictwa służby ukraińskiej poruszono również temat zwiększania przepustowości przejść granicznych i doskonalenia technologii odpraw celnych zarówno w ruchu osobowym jak i towarowym w celu ich przyspieszenia i usprawnienia.

Wiceminister Piotr Walczak zadeklarował współpracę KAS ze Służbą Celną Ukrainy, wskazał przy tym na wykorzystywane już teraz narzędzia, takie jak projekty twinningowe, wymianę ekspertów, szkolenia czy też spotkania robocze. Szef KAS potwierdził również możliwość współpracy w tak istotnej dziedzinie, jaką jest informatyzacja służb celnych oraz otwartość w prezentowaniu polskich rozwiązań w tym obszarze.

Spotkanie dało nowy impuls dotychczasowej współpracy Polski i Ukrainy w sprawach celnych i pozwoliło na nawiązanie bezpośrednich kontaktów na poziomie szefów obu służb.

Zdjęcia (3)