W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ujawniono ponad 20 mln szt. nielegalnych papierosów

04.06.2021

Wnętrze tira, w którym przewożone były kartony z nielegalnymi papierosami
  • Wspólna akcja KAS i CBŚP doprowadziła do zabezpieczenia 20,6 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.
  • Wartość rynkowa towaru to blisko 15,5 mln zł.
  • Jedna osoba została zatrzymana z zarzutem popełnienia przestępstwa skarbowego.

Wideo

Materiał wideo z audiodeskrypcją pt. Ujawniono ponad 20 mln szt. nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Centralnego Biura Śledczego Policji, w oparciu o ustalenia operacyjne, skontrolowali pojazd z naczepą na jednym z parkingów w Warszawie. W samochodzie ujawnili prawie 9 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Następnie przeszukali mieszkanie zatrzymanego kierowcy i jedną z hal magazynowych w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie znaleźli kolejnych 11,6 mln sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Łącznie zabezpieczyli ponad 20,6 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 25 mln zł. Kierowca pojazdu został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Dalsze czynności prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.

Zdjęcia (2)