W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste otwarcie nowej siedziby IAS w Białymstoku z udziałem Szefa KAS

05.11.2019

Szef KAS nadinspektor Piotr Walczak podczas wystąpienia
  • 4 listopada Szef KAS nadinsp. Piotr Walczak uczestniczył w oficjalnym otwarciu nowej siedziby Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.
  • Nowy budynek to lepsze warunki pracy i wyższy standard obsługi klientów.

Po 27 latach Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku przeniosła swoją siedzibę do budynku przy ul. Jana Klemensa Branickiego 9. Od czasu powstania, budynek był wielokrotnie przebudowywany, a po drugiej wojnie światowej zostało dobudowane w nim trzecie piętro. Na potrzeby Izby, budynek został dostosowany do obecnych wymagań technicznych.

Gospodarzem uroczystości był Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Wojciech Orłowski, który podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji. Podkreślił również, że nowy obiekt, to nie tylko lepsze warunki pracy urzędników, ale i obsługi podatników.

W uroczystości otwarcia nowej siedziby uczestniczyli wiceminister finansów, Szef KAS nadinsp. Piotr Walczak, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Oprócz pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, w uroczystości uczestniczyli m.in. szefowie podlaskich służb mundurowych oraz reprezentanci instytucji współpracujących z podlaską KAS.

„Podlasie to region graniczny, to granica z Białorusią i granica Schengen z Litwą, a co za tym idzie wzmożona walka z przemytem i zorganizowaną przestępczością ekonomiczną. Ważne jest żeby pracownicy i funkcjonariusze, realizując ważne zadania na rzecz Skarbu Państwa, mieli zapewnione odpowiednie warunki pracy.” – powiedział Szef KAS nadinsp. Piotr Walczak.

Po przecięciu symbolicznej wstęgi i poświęceniu budynku, zaproszeni goście zwiedzili nową siedzibę białostockiej IAS.

Zdjęcia (4)