W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Jan Sarnowski laureatem „Cyfrowego Orła 2021 r.”

07.10.2021

Na scenie wiceminister Jan Sarnowski ze statuetką, obok niego stoi prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.
  • Wiceminister finansów Jan Sarnowski otrzymał nagrodę „Cyfrowego Orła 2021”, która przyznawana jest przedstawicielom administracji publicznej za szczególne osiągnięcia w rozwoju cyfrowej gospodarki kraju.
  • Statuetkę wręczono w czasie CEE Digital Summit Warsaw 2021r., cyfrowego szczytu Trójmorza w Warszawie

Wiceminister finansów Jan Sarnowski otrzymał nagrodę „Cyfrowego Orła 2021” za pracę na rzecz cyfryzacji polskiego systemu podatkowego, uszczelnianie podatku VAT przy użyciu nowatorskich technologii oraz wsparcie działalności e-commerce. Statuetkę wręczono podczas CEE Digital Summit Warsaw 2021.

Bardzo dziękuję za to ogromne wyróżnienie. Jest to nagroda nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla całego zespołu, za wiele lat pracy i zaangażowania w to, żeby zapewnić branży cyfrowej równe warunki konkurencji. Robimy to na dwa sposoby. Tworząc bariery przed podatkowymi przestępcami i otwierając nowe usługi administracji. Takie, które ułatwiają i przyspieszają obrót między firmami

– powiedział wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Tegoroczna nagroda wręczona została przez prezesa Związku Michała Kanownika podczas konferencji CEE Digital Summit Warsaw 2021 – spotkania branży cyfrowej Europy Środkowo-Wschodniej, w której udział biorą przedstawiciele firm technologicznych, eksperci i reprezentanci organizacji partnerskich Związku Cyfrowa Polska zrzeszeni w ramach CEE Digital Coalition.

To w dowód uznania pracy na rzecz cyfryzacji mechanizmów podatkowych w sferze VAT, wpisującej się w ideę budowy e-państwa i prowadzenie polskiej polityki fiskalnej ku erze cyfrowej. Doceniamy nadanie polityce podatkowej Polski nowoczesnego, coraz bardziej cyfrowego charakteru. Tegoroczny Cyfrowy Orzeł to także nagroda za pracę na rzecz poszerzania rynków zbytów i uczciwej działalności polskich przedsiębiorstw w sieci dzięki pakietowi VAT e-commerce

– to komentarz prezesa Związku Cyfrowa Polska Michała Kanownika.

W tym roku „Cyfrowy Orzeł” został przyznany po raz piąty. Pierwszym laureatem tej nagrody był premier Mateusz Morawiecki.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}