W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zastępca Szefa KAS uczestniczył w Konferencji Naukowej w Płocku

11.06.2019

Zastępca Szefa KAS Paweł Cybulski podczas Konferencji Naukowej w Płocku
  • Wiceminister Paweł Cybulski wziął udział w XIV Konferencji Naukowej, która 7 czerwca 2019 r. odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku. 
  • Konferencja pn. „Współczesne problemy ekonomii, zarządzania, finansów, ubezpieczeń i bankowości” została objęta patronatem KAS.

Zastępca Szefa KAS Paweł Cybulski wygłosił wykład na temat uszczelniania systemu podatkowego, a także innowacyjnych działań podejmowanych w obszarze wsparcia i obsługi podatników.

„Zadaniem Krajowej Administracji Skarbowej jest nie tylko skuteczne zasilanie budżetu państwa, ale także wspieranie uczciwych podatników a szczególnie przedsiębiorców. Efektem wdrożonych zmian legislacyjnych i organizacyjnych jest znaczący wzrost wpływów z VAT i redukcja luki w tym podatku. Nasze działania przekładają się na zmniejszenie szarej strefy, co daje większą przestrzeń do działań uczciwego biznesu.  Wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi informatycznych i dużych baz danych pozwala nam wprowadzać nowe usługi dla podatników. W tym obszarze wykonaliśmy krok milowy uruchamiając usługę Twój e-PIT dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38.  W nowej usłudze zostało złożonych blisko 7 mln zeznań za 2018 r.” – powiedział wiceminister.

W Konferencji uczestniczyli również Zastępca Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej kierujący Delegaturą KIS w Płocku oraz naczelnicy urzędów skarbowych.

Spotkanie było okazją do naukowej debaty, a także do wymiany wiedzy i praktycznych doświadczeń.

Zdjęcia (4)