W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zatrzymaliśmy kolejną nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych

21.07.2020

Worki jutowe oraz foliowe z zabezpieczonymi wyrobami tytoniowymi.
  • Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych.
  • Zabezpieczyliśmy ponad 1 t tytoniu do palenia, 960 kg suszu tytoniowego, maszynę do cięcia tytoniu oraz wagę.

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała w powiecie zgorzeleckim miejsce nielegalnego magazynowania, przetwarzania i konfekcjonowania wyrobów tytoniowych.

Wykryliśmy ponad 1 tonę tytoniu do palenia, 960 kg suszu tytoniowego, maszynę do cięcia tytoniu, wagę elektroniczną. Na miejscu znaleźliśmy 194 szt. worków jutowych po tytoniu, każdy oznaczony etykietą 28 kg suszu tytoniowego – może to świadczyć o wprowadzeniu do obrotu dodatkowo prawie 4,5 tony tytoniu do palenia.

Gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu należności podatkowych wyniosłyby ponad 5 mln zł.

Przypominamy. Wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie spełniają norm jakościowych, a w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje jak azbest, odchody gryzoni, spleśniały tytoń, pocięte liście i inne odpady. 

Zdjęcia (2)