W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zatrzymany przemyt ponad 1,8 mln paczek papierosów na przejściu granicznym w Kuźnicy

22.02.2021

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej przy pudłach z papierosami, trzyma paczki papierosów owinięte folią.
  • Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Straż Graniczna (SG) udaremniły przemyt ponad 1,8 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
  • Wartość przechwyconej na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy kontrabandy, to blisko 27,6 mln zł.
  • Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 44,8 mln zł.

Wideo

Materiał wideo z audiodeskrypcją pt. KAS i SG udaremniły przemyt ponad 1,8 mln paczek papierosów w Kuźnicy

Funkcjonariusze KAS i Straży Granicznej z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy, skontrolowali dwa polskie tiry wjeżdżające do Polski. W naczepach ciężarówek, zamiast deklarowanych desek, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W jednej z naczep wykryto 927,5 tys. paczek papierosów, w drugiej 918 tys. Szacunkowa wartość zabezpieczonych papierosów to blisko 27,6 mln zł.

Wobec 3 obywateli Polski (2 kierowców i ich zmiennika) wszczęto śledztwo, które prowadzą funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zabezpieczono papierosy oraz oba samochody ciężarowe. Dodatkowo w jednym z nich funkcjonariusze zauważyli ingerencję w pole numerowe nadwozia. Zatrzymani mężczyźni w wieku 19, 21 i 55 lat, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Zdjęcia (4)