W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zlikwidowana bimbrownia pod Białymstokiem

10.01.2020

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w kominiarce kuca przy ujawnionym nielegalnym alkoholu w plastikowych butelkach.
  • Białostocka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała bimbrownię na terenie jednego z gospodarstw w gminie Dobrzyniewo Duże (pow. białostocki).
  • Zabezpieczono blisko 500 l nielegalnego alkoholu, ponad 4,7 tys. litrów tzw. zacieru oraz aparaturę i półprodukty do wytwarzania bimbru. 

Wideo

Materiał wideo z audiodeskrypcją pt. Zlikwidowana bimbrownia pod Białymstokiem

Na prywatnej posesji w gminie Dobrzyniewo Duże działała bimbrownia, która produkowała nielegalny alkohol na dużą skalę.

W pomieszczeniu gospodarczym znajdowała się kompletna linia produkcyjna alkoholu, złożona m.in. z kolumny destylacyjnej, pieca i chłodnic. Ponadto wykryto blisko 500 l wyprodukowanego alkoholu o mocy ok. 40 proc. oraz 5 zbiorników, a w nich ponad 4,7 tys. litrów tzw. zacieru do uzyskania kolejnych 2 tys. litrów bimbru.

Funkcjonariusze znaleźli również kilkadziesiąt rodzajów aromatów spożywczych, wykorzystywanych do zabarwiania wyrobu, a także etykiety, zakrętki oraz puste szklane i plastikowe butelki przygotowane do wypełnienia alkoholem.

KAS wszczęła postępowanie karne skarbowe przeciwko mężczyźnie, któremu grozi wysoka grzywna. Funkcjonariusze zajęli nielegalny alkohol oraz zabezpieczali aparaturę i półprodukty do jego produkcji.

Zdjęcia (4)