W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Akcja „Bezpieczne Wakacje” w powiecie gołdapskim - kręci mnie bezpieczeństwo w lecie

29.06.2025

Zdjęcie przedstawia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi oraz dzieci, młodzież i osoby dorosłe uczestniczące w akcji "Bezpieczne Wakacje" na plaży miejskiej w Gołdapi. W tle widać strażaków płynących łodzią ratowniczą

29 czerwca 2025 roku na Plaży Miejskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbyła się akcja propagująca zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, w tym bezpieczeństwa nad wodą. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i Placówki Straży Granicznej w Gołdapi prowadzili pogadanki edukacyjne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, gdzie omawiano kwestie związane z bezpieczeństwem w trakcie wypoczynku i odpowiednim zachowaniem w pobliżu akwenów. Było to również symboliczne otwarcie sezonu wakacyjnego. Podczas wydarzenia możliwe było zapoznanie się ze specyfiką każdej ze służb. Funkcjonariusze KP PSP w Gołdapi realizowali również zajęcia teoretyczne i praktyczne w zakresie zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przeprowadzili pokaz ewakuacji osoby poszkodowanej z wody przy użyciu łodzi ratowniczej.

Kilka porad, które pomogą, aby Twój wypoczynek nad wodą był bezpieczny

 

Opracowanie: mł. bryg. Michał Herman
Zdjęcia: asp. Norbert Łupiński

Materiały

Akcja „Bezpieczne Wakacje” w powiecie gołdapskim – kręci mnie bezpieczeństwo w lecie
Akcja​_„Bezpieczne​_Wakacje”​_w​_powiecie​_gołdapskim​_–​_kręci​_mnie​_bezpieczeństwo​_w​_lecie.mp4 17.58MB

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}