W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Gołdapi

06.06.2021

Zdjęcie przedstawia dwa pojazdy pożarnicze, jednego ze strażaków i osobę postronną na pierwszym planie oraz widoczny dym wydobywający się z wejścia do budynku mieszkalnego wielorodzinnego

6 czerwca 2021 roku około godziny 8:30 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Armii Krajowej w Gołdapi. Do działań wysłano trzy zastępy strażaków z gołdapskiej komendy oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnem. Na miejscu zastano pożar jednej z piwnic i wydobywający się dym z klatek schodowych bloku. Część mieszkańców znajdowała się na zewnątrz budynku. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji pozostałych lokatorów (łącznie 67 osób) oraz ugaszeniu pożaru. Osoby ewakuowane nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Po przewietrzeniu, ciągi komunikacyjne i mieszkania sprawdzono pod kątem obecności substancji toksycznych – mierzonych gazów, w tym tlenku węgla nie stwierdzono.

 

Opracowanie: st. kpt. Michał Herman

Zdjęcia: mł. kpt. Daniel Żamojtuk

Zdjęcia (4)