W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Przewrócona żaglówka na jeziorze Gołdap

06.06.2021

Zdjęcie przedstawia osoby ewakuowane z przewróconej żaglówki na brzeg przez strażaków z wykorzystaniem łodzi z silnikiem zaburtowym

6 czerwca 2021 roku około godziny 12:10 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o przewróconej żaglówce na jeziorze Gołdap i trzech osobach w wodzie. Na miejscu okazało się, że część poszkodowanych (kobieta, chłopiec i pies) przebywała wewnątrz łodzi wędkarza znajdującego się w pobliżu, a mężczyzna pozostawał na kadłubie żaglówki. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji załogi statku wodnego na ląd, przy pomocy łodzi z silnikiem zaburtowym oraz odholowaniu jednostki pływającej do brzegu. Podróżujący żaglówką nie wymagali pomocy medycznej.

 

Opracowanie: st. kpt. Michał Herman

Zdjęcia: mł. kpt. Daniel Żamojtuk

Zdjęcia (1)