W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Powiat gołdapski – samochód osobowy na dachu w cieku wodnym

29.03.2021

Zdjęcie przedstawia trzech odpowiednio zabezpieczonych strażaków, którzy znajdują się w wodzie przy częściowo zanurzonym pojeździe osobowym i przeszukują akwen

29 marca 2021 roku o godzinie 703 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o pojeździe osobowym znajdującym się na dachu w cieku wodnym w okolicach miejscowości Rapa, gm. Banie Mazurskie. Do działań zostały zadysponowane cztery zastępy strażaków z gołdapskiej komendy, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno–Nurkowego z Węgorzewa oraz dwie jednostki OSP. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu akwenu i pobliskiego terenu pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych (nikogo nie znaleziono), wydobyciu pojazdu z wody oraz pomocy Policji przy kierowaniu ruchem drogowym podczas prowadzonych czynności dochodzeniowo–śledczych.

 

Opracowanie: kpt. Michał Herman

Zdjęcia: Archiwum – KP PSP w Gołdapi/OSP Banie Mazurskie/OSP Żabin

Zdjęcia (5)