W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w KP PSP w Leżajsku

02.05.2021

Na zdjęciu widzimy na pierwszym planie strażaków w pełnym uzbrojeniu, którzy dokonują podniesienia Flagi państwowej na maszt. Na drugim planie widać pozostałych strażaków stojących w szeregu oraz komendanta. W tle widać budynek komendy.

2 maja 2021 roku, w związku z obchodzonym w Polsce Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w jednostkach ratowniczo-gaśniczych Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku odbyły się uroczyste zmiany służb, podczas których dokonano podniesienia Flagi na maszt.
Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm RP w 2004 roku. Święto to ma wyrażać szacunek do Flagi Polskiej i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
Flaga Polski towarzyszy rodakom we wszystkich ważnych chwilach, podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dniach żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków.

Opracowanie: bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk
Zdjęcia: materiały KP PSP Leżajsk

Zdjęcia (5)