W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konsultacje dotyczące ustawy o OSP w powiecie leżajskim

16.05.2021

Konsultacje dotyczące ustawy o OSP w powiecie leżajskim. Na zdjęciu widzimy strażaków siedzących przy stole - rozmawiają.

14 maja br. komendant powiatowy PSP w Leżajsku st. bryg. Józef Kludys oraz zastępca komendanta powiatowego PSP w Leżajsku st. bryg. Jacek Grzywna rozpoczęli konsultacje projektu ustawy o OSP. Pierwsze spotkanie w tym zakresie z druhami OSP gminy Kuryłówka odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kuryłówce. W spotkaniu uczestniczyła również wójt gminy Kuryłówka Pani Agnieszka Wyszyńska.

Kolejne spotkania konsultacyjne odbyły się 17 maja z druhami z gminy Nowa Sarzyna i 18 maja z druhami z gminy Leżajsk i gminy Grodzisko Dolne

Podczas konsultacji omówiono założenia do projektowanej ustawy o ochotniczej straży pożarnej oraz korzyści z niej wynikające dla druhów OSP i systemu ochrony przeciwpożarowej.
Obecni na konsultacjach druhowie OSP wnosili uwagi do projektowanej ustawy, komendanci wyjaśniali im wszelkie wątpliwości.

Opracowanie: bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk
Zdjęcia: st. bryg. Jacek Grzywna

Zdjęcia (6)