W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

16.04.2021

Przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie

16 kwietnia 2021 r. nastąpiło przełączenie numeru alarmowego 998, obsługiwanego dotychczas przez stanowisko kierowania komendanta powiatowego PSP w Leżajsku, do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W związku z powyższym, każdy kto zadzwoni na  numer alarmowy 998 zostanie połączony z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a nie jak dotychczas z dyżurnym stanowiska kierowania PSP.

Przeniesienie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego ma na celu usprawnienie systemu powiadamiania ratunkowego. To rozwiązanie umożliwi m.in. jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich służb potrzebnych do likwidacji zagrożenia, obsługę zgłoszeń obcojęzycznych i typu eCall (system używany w pojazdach).    

W przypadku spraw operacyjnych i związanych z prowadzonymi działaniami ratowniczo-gaśniczymi, prosimy o kontakt ze służbą dyżurną stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Leżajsku, pod numerami telefonów: 17 2426390 lub 602337943.
Strażakom jednostek OSP, z terenu powiatu leżajskiego, zalecamy przekazywanie informacji ze zdarzeń do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Leżajsku drogą radiową lub telefonicznie.

Opracowanie: bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk