W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Strażacy pomagają w transporcie osób do punktów szczepień

01.02.2021

Na zdjęciu widzimy druhów ochotniczej straży pożarnej stojących po lewej i prawej stronie osoby starszej. W tle widzimy samochód oznakowany straży typu bus.

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest  prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Już od końca stycznia pierwsze osoby mogły skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez straż pożarną. Do 25 lutego strażacy z powiatu leżajskiego pomogli dotrzeć do punktów szczepień 37 osobom.

W ramach prowadzonych działań strażacy będą dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19. Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Kto może skorzystać ze specjalnego transportu:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Szczegóły dotyczące organizacji transportu do punktów szczepień >>

 

Opracowanie: bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk

Zdjęcia: Karolina Adamiak, OSP Sarzyna, Krzysztof Kowal, OSP Jelna

Zdjęcia (5)