W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Światowy Dzień Reumatyzmu 2019

28.08.2019

Patronaty udzielone w 2019 r.

Rzecznik Praw Pacjenta objął patronatem honorowym Światowy Dzień Reumatyzmu 2019 organizowany przez Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji we współpracy z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej oraz Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Reumatyków "REF".

 

Obchody Światowego Dnia Reumatyzmu 2019 obędą się 11 października br. w Warszawie w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, w godz. 8:45 - 16:00.

 

Światowy Dzień Reumatyzmu przyczynia się do zwiększenia świadomości społecznej ale jest także okazją do eliminacji bardzo szkodliwych stereotypów dot. chorób reumatycznych. Na chwilę obecną zapalne choroby reumatyczne są chorobami nieuleczalnymi dlatego bardzo ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia, aby zatrzymać rozwój choroby i tym samym nie dopuścić do niepełnosprawności i ograniczenia aktywności życiowej.

 

Tegoroczny Światowy Dzień Reumatyzmu odbędzie się pod hasłem "Zgłoś się, nie zwlekaj, czas ucieka! Czas na pracę". Wydarzenie będzie poruszało problemy zdrowotne i społeczne będące skutkiem zapalnych chorób reumatycznych i skierowane jest do ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem osób młodych, które chorują najczęściej. W ramach obchodów ŚDR zorganizowana zostanie sesja wykładów zakończona interaktywnym panelem z udziałem wszystkich wykładowców.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez UE.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
04.02.2020 11:36 Karolina Barańczak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Karolina Barańczak
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Światowy Dzień Reumatyzmu 2019 1.0 04.02.2020 11:36 Karolina Barańczak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}