W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#liczymy się dla Polski, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

16.02.2021

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dostarczy on szerokiej wiedzy na temat mieszkańców i warunków życia w naszym kraju. Spis odbędzie się w 100. rocznicę pierwszego spisu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tegorocznym spisem szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański skierował list otwarty do członków korpusu służby cywilnej.

Napis "Liczymy się DLA POLSKI". Pod nim tekst "wejdź na spis.gov.pl i bądź na bieżąco!"

Tegoroczny spis będzie źródłem informacji na temat liczby i struktury demograficznej mieszkańców Polski, a także ich wykształcenia, wykonywanych zawodów i warunków, w jakich żyją. Dane pozyskane podczas spisu posłużą do celów naukowo-badawczych. Zostaną też wykorzystane do tworzenia założeń polityk publicznych, które państwo i władze samorządowe prowadzą w różnych sferach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy.

Formy spisu:

  • Samospis przez Internet to podstawowy sposób, wygodny i bezpieczny.
  • Spis telefoniczny lub bezpośredni, przy udziale rachmistrza spisowego.

Aktualne informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są dostępne na stronie spis.gov.pl.

Materiały

List Szefa Służby Cywilnej do członków korpusu służby cywilnej w sprawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
List Szefa Służby Cywilnej do członków korpusu służby cywilnej w sprawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.pdf 0.52MB