W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowy Spis Powszechny 2021 – tylko do końca września

06.09.2021

Przypominamy, że do końca września wszyscy powinniśmy spełnić prawny i obywatelski obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową formą tegorocznego spisu jest samospis internetowy. Objęte spisem informacje możemy również przekazać osobiście lub telefonicznie rachmistrzowi spisowemu.

Napis "Liczymy się DLA POLSKI". Pod nim tekst "wejdź na spis.gov.pl i bądź na bieżąco!"

Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 w 100. rocznicę pierwszego spisu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej. Tamten spis sprzed stu lat dostarczył władzom odrodzonego państwa bezcennej i obiektywnej wiedzy o jego stanie społecznym i gospodarczym po 123 latach zaborów i wyniszczającej wojnie. Tegoroczny spis ukaże stan naszego kraju i jego społeczeństwa po trzech dekadach od odzyskania pełnej suwerenności i wprowadzenia zasadniczych reform ustrojowych. Ta wszechstronna wiedza ułatwi formułowanie i wdrażanie polityk publicznych w różnych dziedzinach życia. Posłuży także do celów naukowo-badawczych – z zebranych podczas spisu danych (zanonimizowanych i zagregowanych) będą mogli korzystać naukowcy, a także studenci i uczniowie.

Z uwagi na znaczenie tego przedsięwzięcia dla dalszego rozwoju naszego kraju, szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański przed kilkoma miesiącami skierował list do członków korpusu służby cywilnej. Zaapelował wówczas, żeby upowszechniali informacje o spisie wśród swoich bliskich i przyjaciół. Bowiem udział w nim jest nie tylko prawnym obowiązkiem, ale również powinnością obywatelską.

Aktualne informacje o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań 2021 dostępne są na stronie internetowej spis.gov.pl.

Materiały

List Szefa Służby Cywilnej do członków korpusu służby cywilnej w sprawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
List Szefa Służby Cywilnej do członków korpusu służby cywilnej w sprawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.pdf 0.52MB