W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowe narzędzie sprawozdawcze w służbie cywilnej

13.10.2021

12 października szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański i prezes Głównego Urzędu Statystycznego Dominik Rozkrut podpisali porozumienie w sprawie współpracy w zakresie sprawozdawczości o stanie służby cywilnej.

Ilustracja do leadu wiadomości

Zgodnie z porozumieniem jednostki zobligowane ustawą do przekazywania określonych informacji szefowi służby cywilnej będą to robić za pomocą narzędzia sprawozdawczego GUS. Za jego pomocą Główny Urząd Statystyczny zbiera, gromadzi i przetwarza dane statystyczne. Narzędzie to umożliwi również pełniejsze wykorzystanie informacji otrzymywanych z urzędów i usprawni opracowywanie corocznych sprawozdań Szefa Służby Cywilnej.

Dane niezbędne do przygotowania sprawozdania szefa służby cywilnej o stanie służby cywilnej i o realizacji zadań tej służby dyrektorzy generalni (kierownicy) urzędów przesyłają do końca stycznia każdego roku. Do końca marca szef służby cywilnej składa swoje sprawozdanie prezesowi Rady Ministrów.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}