W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostatnie dwa tygodnie rekrutacji do KSAP

30.07.2020

Już za dwa tygodnie, 14 sierpnia, upływa termin nadsyłania zgłoszeń do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Od prawie 30 lat Szkoła kształci specjalistów, którzy chcą związać swoją zawodową karierę z administracją. Absolwenci Szkoły zajmują stanowiska m.in. eksperckie i menedżerskie w instytucjach krajowych, międzynarodowych, a także w placówkach dyplomatycznych.

Zdjęcie przedstawie 4 młode osoby, dwóch mężczyzn i dwie kobiety - za nimi książki.

Ukończenie Krajowej Szkoły otwiera drogę do kariery w służbie cywilnej, a także w innych segmentach administracji publicznej, np. w samorządzie terytorialnym. W ciągu półtorarocznego kształcenia KSAP zapewnia m.in. staże zagraniczne i krajowe, certyfikowany intensywny kurs języków obcych, a także miesięczne stypendium dla każdego słuchacza w wysokości 3300 zł. Absolwenci Szkoły uzyskują mianowanie bez konieczności przystępowania do postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej.

Ulotka informująca o rekrutacji do KSAP. Zgłoszenia do 14 sierpnia, egzaminy sierpień - październik

O przyjęcie do KSAP mogą ubiegać się osoby, które:

  • nie ukończyły 32 lat,
  • posiadają tytuł magistra lub równorzędny (np. magister inżynier, lekarz),
  • znają język angielski, francuski lub niemiecki,
  • spełniają wymagania umożliwiające przyszłe zatrudnienie w administracji publicznej.

UWAGA! Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju oraz na związane z nią przenoszenie obron prac magisterskich na wrzesień, Dyrekcja Krajowej Szkoły podjęła decyzję o możliwości warunkowego dopuszczenia do postępowania rekrutacyjnego do KSAP te osoby, których termin obrony pracy magisterskiej został wyznaczony nie później niż termin zakończenia drugiego etapu rekrutacji (tj. nie później niż 2 października 2020 r.).

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej rekrutacji dostępne są na stronie Szkoły.

Zachęcamy również, aby obejrzeli Państwo relację z Dnia Otwartego w KSAP, który odbył się 16 lipca w formie online. Kolejne tego typu spotkanie odbędzie się już 4 sierpnia o 11:00.

Wideo