W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pozytywna opinia RSP w sprawie propozycji zmiany rozporządzenia stanowiskowo-płacowego

17.07.2020

Uproszczenie i usystematyzowanie katalogu stanowisk i zmiana wysokości minimalnego i maksymalnego mnożnika wynagrodzenia w służbie cywilnej to najważniejsze propozycje zmian w tzw. rozporządzeniu stanowiskowo-płacowym. 16 lipca Rada Służby Publicznej zaopiniowała je pozytywnie.

Logotyp Rady Służby Publicznej - napis w dwóch wierszach, podkreślony linią poziomą, w którą wkomponowana jest biało-czerwona wstążka. Napis w górnym wierszu: RADA SŁUŻBY PUBLICZNEJ. Napis w dolnym wierszu: PRZY PREZESIE RADY MINISTRÓW.

„Proponowane zmiany idą w pożądanym kierunku. Projekt nie tylko aktualizuje dotychczasowe postanowienia rozporządzenia, dostosowuje je do obowiązującego stanu prawnego, ale także porządkuje nazewnictwo stanowisk urzędniczych i znacznie ogranicza ich liczbę, zmierzając do rozsądnego ujednolicenia katalogu stanowisk stosowanych w poszczególnych typach urzędów.” – piszą w swojej uchwale członkowie Rady.

Projekt zmiany rozporządzenia stanowiskowo-płacowego jest obecnie w fazie uzgodnień i konsultacji, m.in. z organizacjami, które zrzeszają pracowników administracji rządowej. Przebieg prac legislacyjnych mogą Państwo śledzić na stronie Rządowego Centrum Legislacji.  

Ze względów na epidemię COVID-19 Rada podjęła uchwałę w trybie obiegowym.

Materiały

Uchwała nr 60 w sprawie projektu zmiany rozporządzenia stanowiskowo-płacowego
Uchwała nr 60 w sprawie projektu zmiany rozporządzenia stanowiskowo-płacowego.pdf 0.31MB