W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie dyrektorów generalnych EUPAN - zapowiedź

16.11.2020

Jak państwa członkowskie Europejskiej Sieci Administracji Publicznej (European Public Administration Network, EUPAN) radzą sobie z pandemią COVID-19? Czy zapewniają inkluzyjność w swoich administracjach? Między innymi te sprawy będą tematami spotkania, które odbędzie się 17 listopada.

Logo prezydencji Niemiec w Radzie Unii Europejskiej

Uczestnicy spotkania zdecydują również o uruchomieniu nowej inicjatywy stażowej – Letniej Szkoły EUPAN. Inicjatywa ta jest skierowana do urzędników średniego szczebla z państw członkowskich EUPAN. Prezydencja Niemiec planuje organizację pilotażu letniej szkoły w lipcu 2021 roku. Jej tematem przewodnim będzie uczciwość. Kolejne edycje będą się odbywać każdego roku.

Organizatorem spotkania są Niemcy, które w tym półroczu sprawują prezydencję w Radzie UE i przewodzą pracom EUPAN. Polskę reprezentować będą:

  • szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański,
  • radca Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Banaś z DSC KPRM.

Prezydencja portugalska

W kolejnym półroczu prezydencję w Radzie UE oraz przewodnictwo w EUPAN przejmie Portugalia. Prace sieci koncentrować się będą na tematach:

  • innowacji w dostarczaniu cyfrowych usług publicznych
  • przywództwie opartym na wartościach
  • motywacji dostosowanej do cyklu życia zawodowego.

Portugalia i Komisja Europejska planują również organizację spotkania EUPAN na szczeblu ministerialnym. Więcej informacji można znaleźć na anglojęzycznej stronie internetowej sieci.