W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapowiedź konferencji EIPA

4 marca w godz. 9:00-12:00 odbędzie się wideokonferencja Europejskiego Instytutu Administracji Publicznej (ang. European Institute of Public Administration, EIPA). Jej tematem będą wyzwania i szanse dla administracji publicznej w Europie, związane z nadchodzącym ożywieniem gospodarczym po pandemii COVID-19. Słowo wstępne wygłosi Elisa Ferreira, komisarz UE ds. spójności i reform.

Logo wideokonferencji EIPA. Po lewej, u góry, napis 40 years 1981 - 2021. Po prawej logo EIPA. POśrodku tytuł konferencji: Challenges and opportunites for public administrations in times of recovery. EIPA Online Conference. March 4, 2021, 09:00-12:00 CET

Tytuł konferencji to „Wyzwania i szanse dla administracji publicznej w okresie wychodzenia z kryzysu”. Wydarzenie to będzie okazją do dyskusji nt. głównych priorytetów, które określiła Komisja Europejska w zakresie reformy administracji publicznej. Dotyczą one:

  1. lepszego kształtowania i wdrażania polityk publicznych;
  2. zwiększenia przejrzystości, zaufanie i uczciwości w sektorze publicznym;
  3. atrakcyjnej i dynamicznej służby cywilnej na miarę przyszłości;
  4. cyfrowej transformacji sektorów publicznych i lepszego świadczenia usług dla obywateli i przedsiębiorstw.

Podczas konferencji Alexandra Leitão − portugalska minister ds. modernizacji państwa i administracji publicznej − przedstawi także główne priorytety prezydencji portugalskiej dotyczące modernizacji administracji publicznej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Jej pogram i formularz do rejestracji są dostępne na stronie EIPA. Zachęcamy Państwa do udziału!