W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

COVID-19: aktualne dane o sytuacji epidemiologicznej i komunikaty

05.06.2020

Obecnie w województwie mazowieckim w szpitalach hospitalizowanych jest 629 osób. Kwarantanną objętych jest 24 240 osób, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 1 802 osoby, a izolacją 468 osób. Potwierdzono 3 796 przypadków zachorowań. Liczba zgonów powiązanych z COVID-19 – 283. Ozdrowiało 1 887 osób. (stan na 5 czerwca br.).

Grafika przedstawiająca granice województwa mazowieckiego z podpisem koronawirus aktualne dane.

Nie wszystkie osoby z potwierdzonym wynikiem koronawirusa SARS-CoV-2 są hospitalizowane, lecz wszystkie osoby, które miały z nimi kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.

Apelujemy o uszanowanie prywatności pacjentów.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi przede wszystkim ze Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, Komendą Stołeczną oraz Wojewódzką Policji, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, a także służbami dyżurnymi Lotniska Okęcie oraz Lotniska Warszawa-Modlin. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację na Mazowszu i jest gotowe do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus. NFZ uruchomiło bezpłatną infolinię 800 190 590. Numer jest czynny całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci informują, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Ważne informacje

Akty prawne i  wydane dokumenty dotyczące przeciwdziałania Covid-19 dostępne są pod linkiem.

Materiały

Komunikat - Laboratoria Inspekcji Sanitarnej w Siedlcach i Radomiu uruchamiają diagnostykę w zakresie SARS-CoV-2 07.05.2020
Komunikat - Mazowieccy strażacy transportowali płyn do dezynfekcji dla żłobków i przedszkoli
Komunikat - Rządowe wsparcie dla szpitali i stacji pogotowia ratunkowego z województwa mazowieckiego
Komunikat - Mazowsze: izolatoria oraz hotele dla medyka
Komunikat - Oświadczenie w sprawie delegowania personelu medycznego przy zwalczaniu epidemii
Informacje o kwarantannie domowej - ulotka
Kwarantanna​_domowa​_ulotka​_zaktualizowana.pdf 1.15MB