Uczeń klasy III TŻ w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

XIV Ogólnopolski Konkurs Logiczny 1

16 kwietnia 2026 r. odbył się etap szkolny XIV Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III TŻ – Michał Szynal, który uzyskał awans do etapu finałowego, a tym samym tytuł Finalisty Konkursu.

Finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego odbył się 18 czerwca 2026 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. W wydarzeniu uczestniczyli najlepsi młodzi pasjonaci logicznego myślenia z całej Polski. Michałowi podczas wyjazdu towarzyszyła opiekun konkursu – nauczyciel matematyki Małgorzata Batycka.

Program finału był bardzo bogaty i obejmował nie tylko test konkursowy, ale również liczne wydarzenia naukowe i kulturalne. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Marka Lechniaka pt. „Schizofrenia i logika”, wziąć udział w debacie oksfordzkiej poświęconej roli błędów w rozumowaniu w sporach publicznych, a także wysłuchać wykładu dr. Piotra Lipskiego „Na czym polegała rewolucja Kopernika, czyli o logice odkrycia naukowego”. Dodatkową atrakcją był spektakl „Igrzyska filozoficzne” przygotowany przez Lubelską Szkołę Realną.

Udział w finale był dla Michała cennym doświadczeniem, okazją do sprawdzenia swoich umiejętności logicznego myślenia oraz spotkania z uczniami z różnych regionów Polski. Konkurs pozwolił również na rozwijanie zainteresowań naukowych i poznanie akademickiego środowiska Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Serdecznie gratulujemy Michałowi udziału w finale ogólnopolskiego konkursu i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!

                                                                                                        Małgorzata Batycka

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}