W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Badanie ankietowe na temat unijnych przepisów celnych zakończone

30.04.2021

Dłoń z flamastrem, zakreśla jeden z kwadratów.
  • Zakończyliśmy wstępną analizę odpowiedzi uzyskanych w badaniu ankietowym, skierowanym do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą, związaną z obrotem towarowym z zagranicą.
  • Celem badania była ocena, czy obecnie obowiązujące uproszczenia i ułatwienia celne, określone w Unijnym Kodeksie Celnym, spełniają swoją funkcję.
  • Zebraliśmy także opinie o obszarach, w których wskazane byłoby wdrożenie bardziej elastycznych procedur i regulacji celnych, zapewniających bardziej korzystny poziom efektywności prowadzenia działalności gospodarczej, szczególnie w sytuacji kryzysowej.

Dziękujemy przedsiębiorcom, którzy wzięli udział w badaniu. Większość respondentów uznała obecne przepisy, w tym dotyczące uproszczeń celnych, za korzystne dla prowadzonej działalności gospodarczej.

Wskazano również pewne obszary, które wymagają albo dokonania zmian w obowiązujących przepisach (unijnych i krajowych), albo usprawnienia lub zmiany obowiązującej praktyki. Wszystkie zgłoszone postulaty są obecnie przedmiotem pogłębionej analizy.

Informacje o zmianach w przepisach prawa oraz o nowych wewnętrznych uregulowaniach w związku z wynikami ankiety, będą publikowane na www.podatki.gov.pl , oraz przesyłane w newsletterach.

Materiały

Podziękowania dla przedsiębiorców
Podziękowania​_dla​_przedsiębiorców​_za​_wypełnienie​_ankiety.pdf 0.06MB
Graficzne wyniki ankiety
Graficzny​_wynik​_ankiety.pdf 2.08MB