W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

II edycja projektu „SYNERGIA” – trwa rekrutacja

29.04.2021

Od wczoraj Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP) przyjmuje zgłoszenia do II edycji projektu "SYNERGIA”. Rekrutacja do projektu "SYNERGIA - Sieć współpracy i wymiany doświadczeń urzędników wysokiego szczebla z Europy Środkowej i Wschodniej" potrwa do 11 czerwca.

Logotyp projektu Synergia. Zdjęcie zawiera znak graficzny, napis Synergia i opisuje w języku angielskim, co to pojęcie oznacza: A network for cooperation and exchange of experience between high-level officials from Central and Eastern Europe.

Cele projektu

Uczestnicy projektu mają przed sobą następujące wyzwania:

 • przygotować nowy program dotyczący kształcenia i współpracy;
 • wprowadzić wypracowane podczas realizacji programu rozwiązania dotyczące tego, jak zarządzać instytucją w polskiej administracji. Ważnym punktem odniesienia jest w tym kontekście sieć współpracy kadry zarządzającej administracji publicznej z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Uczestnicy projektu

 • Przedstawiciele instytucji administracji publicznej, na szczeblu centralnym i terenowym, którzy wspólnie wypracują zalecenia w obszarze zarządzania i wprowadzą je w organizacji.
 • Przedstawiciele instytucji krajowych i zagranicznych, na stanowiskach kierowniczych (np. sekretarze i podsekretarze stanu, wojewodowie, dyrektorzy generalni, dyrektorzy departamentów, osoby na stanowiskach samodzielnych i koordynujących).

Realizacja projektu

Projekt jest realizowany w 4 edycjach i zakłada udział łącznie 240 przedstawicieli instytucji administracji publicznych. Będzie to po 120 przedstawicieli administracji polskiej i krajów Europy Środkowej i Wschodniej. 

Projekt składa się z dwóch części.

 1. W części szkoleniowej program przewiduje 22 dni zajęć. Będą one prowadzone:
 • w języku angielskim,
 • w siedzibie KSAP, w krajach partnerskich i online,
 • od września 2021 r. do stycznia 2022 r. (II edycja). 
 1. W części wdrożeniowej laureat konkursu wewnętrznego w projekcie będzie mógł wprowadzić przygotowane wyzwanie zarządcze w swojej instytucji.

Partnerzy projektu

KSAP realizuje program projektu we współpracy z partnerami ponadnarodowymi:

 • bułgarski Instytut Administracji Publicznej (ang. Institute of Public Administration, IPA),
 • łotewska Szkoła Administracji Publicznej (ang. Latvian School of Public Administration, LSPA),
 • węgierski Uniwersytet Usług Publicznych (ang. University of Public Service, UPS).

Jak zgłosić się do projektu

Na stronie projektu, w zakładce Rekrutacja, znajdą Państwo instrukcje i formularze zgłoszeniowe do II edycji projektu „SYNERGIA”.

Informacje o projekcie

Szczegółowe informacje o projekcie „SYNERGIA” znajdą Państwo na stronie projektu i w załączniku.

KSAP zaprasza też na spotkania informacyjne online. Najbliższe już 12 maja, o godz. 8.30.

Zachęcamy Państwa do zgłoszeń – udziału w spotkaniach i w projekcie „SYNERGIA”. Dla wysokich urzędników sektora publicznego, którzy wpływają na kształtowanie polityk publicznych w swoich krajach, udział w tym projekcie to niepowtarzalna okazja do wymiany zawodowych doświadczeń.

Materiały

Opis projektu "SYNERGIA"
SYNERGIA​_Opis​_projektu.pdf 0.23MB