W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Litewska ciężarówka z niebezpieczną usterką

16.05.2025

Inspektor ITD podczas kontroli stanu technicznego litewskiego pojazdu

W ciągniku siodłowym należącym do przewoźnika z Litwy stwierdzono pękniętą tarczę hamulcową. Pojazd stracił dowód rejestracyjny i musiał zostać naprawiony w miejscu kontroli. Konsekwencji nie uniknął kierowca, przewoźnik i zarządzający transportem w jego firmie. 
W dniu 15 maja br. na autostradzie A1 w Nowej Wsi k/Torunia kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali pojazd członowy, którym przewoźnik litewski wykonywał międzynarodowy transport drogowy towarów z Polski do swojego kraju. W trakcie kontroli stanu technicznego zestawu inspektor ujawnił pęknięcie tarczy hamulcowej prawego koła osi kierowanej ciągnika – co stanowi usterkę zakwalifikowaną w przepisach jako niebezpieczną. W związku z tym został zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu i wydany zakaz dalszej jazdy. Tarcza hamulcowa musiała zostać wymieniona w miejscu kontroli. Kierowca otrzymał mandat karny, a wobec przewoźnika drogowego i osoby zarządzającej w jego firmie operacjami transportowymi zostały wszczęte postepowania administracyjne, na poczet których została uiszczona kaucja.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}