W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa

Program Operacyjny Polska Cyfrowa (PO PC) jest inicjatywą mającą na celu wzmocnienie cyfrowych fundamentów dla społeczno-gospodarczego rozwoju kraju, w tym szczególne znaczenie ma szeroki dostęp do szybkiego internetu, efektywne i przyjazne użytkownikom e-usługi publiczne oraz stale rosnący poziom kompetencji cyfrowych społeczeństwa.

POPC

Aktualne konkursy   Poprzednie konkursy     Aktualności

Program e-Pionier

W ramach PO PC, NCBR realizuje program e-Pionier.

Program został ustanowiony w 2016 r. i zmierza do wypracowania rozwiązań w postaci produktów o minimalnej koniecznej funkcjonalności (MVP – Minimum Viable Product) w odpowiedzi na konkretne wyzwania społeczno-gospodarcze pochodzące od instytucji publicznych. MVP tworzone będą przez zespoły interdyscyplinarne, których członkami będą m.in. programiści.

Dlatego też program koncentruje się na pobudzeniu potencjału uzdolnionych programistów dla zwiększenia zastosowania rozwiązań cyfrowych w administracji i gospodarce. Inicjatywa ma wspierać rozwój kompetencji zawodowych zdolnych programistów. Z tego punktu widzenia szczególnie istotne są umiejętności w zakresie zarządzania projektem i rozumienia procesów produkcyjnych, logistycznych i organizacyjnych, przedsiębiorczości, prowadzenia prac B+R, a także umiejętności interpersonalnych. Dodatkową wartością jest podniesienie poziomu świadomości społecznej roli zaawansowanych kompetencji cyfrowych w rozwiązywaniu konkretnych problemów społeczno-gospodarczych.

Pierwszy taki program w Polsce

Program e-Pionier to pierwszy w Polsce program zakładający finansowanie powstawania rozwiązań w modelu zamówień przedkomercyjnych (PCP – pre-commercial procurement).

Model ten odbiega od standardowej procedury zamówień publicznych, gdzie z góry dokonuje się specyfikacji zamawianego produktu lub usługi. W ramach PCP zamawiający zgłasza pewien problem, na który na rynku nie ma odpowiedzi w postaci zidentyfikowanego rozwiązania.

Materiały

Cykl życia projektu w formule PCP
Cykl​_życia​_projektu​_w​_formule​_PCP.pdf 0.07MB

Sukces poprzednich edycji programu

W ramach dwóch pierwszych edycji progrmu e-Pionier wyłonione zostały akceleratory technologiczne, które dzięki otrzymanemu wsparciu realizują aktualnie projekty B+R.

Zachęcamy członków zespołów insterdyscyplinarnych, które chcą skorzystać ze wsparcia akceletarorów, do zapoznania się z ich ofertą.

Akceleratory wyłonione w ramach III konkursu e-Pionier:

EduLab Sp z o. o.

„EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI — Akcelerator Nowych Technologii EDULAB działający w sektorze oświaty mający na celu podnoszenie kompetencji programistów przy równoczesnym dążeniu do rozwiązywania problemów społecznych"

Zobacz stronę internetową akceleratora https://edulab.io/

EdtechHub Akcelerator Sp z o. o.

„Rozwój innowacyjnych e-usług dla transformacji cyfrowej podmiotów jednostek samorządu terytorialnego"

Zobacz stronę internetową akceleratora https://edtechhub.eu/edtechhub/

Akceleratory wyłonione w ramach II konkursu e-Pionier:

EDTECH_HUB Sp. z o.o.

Akcelerator działa w obszarze zarządzania wiedzą cyfrową w sferze publicznej.

Zobacz stronę internetową akceleratora.

Excento Sp. z o.o.

W ramach II. konkursu e-Pionier akcelerator realizuje projekt pn.: "Wsparcie inwestorów z branży ICT szansą na rozwój potencjału uzdolnionych programistów".

Zobacz stronę internetową akceleratora.

Accelpoint Sp. z o.o.

Akcelerator inteligentnych technologii rozwiązujących problemy instytucji publicznych.

Zobacz stronę internetową akceleratora.

Akceleratory wyłonione w ramach I konkursu e-Pionier:

EduLab Sp. z o.o.

EduLab - Uczelnia Przyszłości to akcelerator nowych technologii działający w sektorze nauki tj. uczelni wyższych, parków-naukowo-technologicznych oraz prywatnych ośrodków B+R.

Zobacz stronę internetową akceleratora.

Excento Sp. z o.o.

Celem działalności akceleratora jest wykorzystanie potencjału uczelni wyższych na rzecz podniesienia innowacyjności rozwiązań ICT w sektorze publicznym.

Zobacz stronę internetową akceleratora.

Akcelerator Technologii Informatycznych PIONIER Sp. z o.o.

Akelerator zajmuje się wsparciem uzdolnionych zespołów na rzecz rozwiązywania problemów miast i aglomeracji miejskich przy wykorzystaniu w szczególności technologii z obszaru Internetu Rzeczy.

Zobacz stronę internetową akceleratora.

Smart-Lab sp. z o.o.

Dzięki środkom w ramach konkursu e-Pionier utworzone zostało centrum akceleracyjne, które ma na celu podnoszenie kompetencji programistów przy równoczesnym dążeniu do rozwiązywania problemów społecznych lub gospodarczych przy wykorzystaniu zaawansowanych kompetencji cyfrowych

Zobacz stronę internetową akceleratora.

{"register":{"columns":[]}}