W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Programy krajowe

Celem krajowych inicjatyw jest wspieranie tworzenia nowoczesnych rozwiązań i technologii zwiększających innowacyjność, a tym samym konkurencyjność polskiej gospodarki. Ich celem jest również wzmocnienie współpracy pomiędzy polskim biznesem i nauką.

programy krajowe nowe logo

Aktualne konkursy                Poprzednie konkursy

Rozwój gospodarczy i społeczny Polski

Centrum realizuje te cele poprzez opracowywanie programów wsparcia badań stosowanych i prac B+R, finansowanie komercjalizacji efektów badań naukowych oraz transferu wyników do gospodarki i wsparcie rozwoju kadry naukowej. NCBR prowadzi także prace związane z monitorowaniem projektów zleconych przez MNiSW.

W ramach programów krajowych realizowane są także wspólne przedsięwzięcia tj. przedsięwzięcia realizowane we współpracy z podmiotem zewnętrznym, który zobowiązany jest wnieść wkład w wysokości co najmniej 50% środków przeznaczonych na dofinansowanie.

{"register":{"columns":[]}}