W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

02.02.2021

Na zdjęciu dziewczynka przekazuje rysunek policjantce, obok brygadier Wacław Pasterczyk oraz dwóch funkcjonariuszy policji, sceneria zimowa.

W ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”   zorganizaowano  konkurs plastyczno-filmowy oraz promowano  zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Zajęcia z dziećmi odbyły się w ramach wspólnych działań pod hasłem: „Bezpieczniej zimą”.

Na placu zabaw w rejonie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jaśle, dzieci miały okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu. Zasady te przedstawili podkom. Jacek Siek i asp. Jerzy Ossoliński z KWP w Rzeszowie, mł. asp. Barbara Pawłowska z KPP w Jaśle oraz bryg. Wacław Pasterczyk Rzecznik Prasowy PSP w Jaśle. Prelegenci podkreślali, aby do zabaw na świeżym powietrzu wybierać przede wszystkim miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic czy skrzyżowań. Funkcjonariusze przestrzegali przed ślizganiem się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Ponadto omówili, jakie nieszczęśliwe wypadki oraz zagrożenia mogą zdarzyć się w domu lub na drodze, jednocześnie zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Spotkanie z dziećmi było wspaniałą okazją do ogłoszenia  wyników konkursu i uhonorowania nagrodami laureatów. Tematyka prac konkursowych dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu młodego człowieka podczas zimowego wypoczynku. 

 

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Zdjęcia (3)