W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

NOWE SAMOCHODY ROZPOZNAWCZO-RATOWNICZE ORAZ DO PRZEWOZU RATOWNIKÓW DLA JEDNOSTEK PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ Z TERENU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

24.12.2020

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zrealizowała przedsięwzięcie pod nazwą „Zakup sprzętu dla ograniczania lub likwidacji zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19”.

samochód specjalny straży pożarnej

W tym dodatkowym zadaniu oprócz namiotów, pralnic oraz środków ochrony indywidualnej ratowników zakupione zostały samochody specjalne. Wartość zadania to kwota 2 200 000 zł, która w 100 % została sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Samochody typu mikrobus trafiły do Komend PSP w Gnieźnie, Grodzisku Wielkopolskim, Kościanie i Ostrowie Wielkopolskim, natomiast lekkie samochody rozpoznawczo-ratownicze otrzymały Komendy PSP z Konina, Krotoszyna, Szamotuł oraz Złotowa.
Pojazdy oprócz działań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenia się Covid-19 będą wykorzystywane również do transportu ratowników na miejsce działań ratowniczo-gaśniczych, dostarczania niezbędnego sprzętu i zaopatrzenia dla strażaków działających na miejscu zdarzenia, dojazdu na szkolenia i ćwiczenia a także będą przewidziane do działań profilaktycznych oraz szerokorozumianej edukacji społecznej.

 W imieniu wielkopolskich strażaków serdecznie dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu za okazaną przychylność oraz  wsparcie finansowe, które umożliwiło realizację tego zadania.

 

Opracował: Wydział Techniczny KW PSP Poznań

Zdjęcia (8)