W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

ppłk poż. BOGUMIŁA UNDRYCH

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że na wieczną służbę odeszła ppłk poż. w st. spocz. Bogumiła Undrych, wieloletni funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Poznaniu, pełniąca w latach 1982–1990 służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Poznaniu ds. kwatermistrzowskich.

wstążka żałobna

Ppłk poż. Bogumiła Undrych rozpoczęła służbę w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Poznaniu w dniu 1.10.1969 roku, początkowo w charakterze inspektora ds. budownictwa strażnic, a od 1972 roku Kierownika Służby Kwatermistrzowskiej. Od 1976 roku, w randze starszego inspektora wojewódzkiego jako Kwatermistrz Wojewódzki, kierowała i nadzorowała takie działy jak: księgowość,  służbę kwatermistrzowską i techniczną dla całego województwa. W 1982 roku została mianowana na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Poznaniu, aż do 1990 roku. Na zaopatrzenie emerytalne przeszła z dniem 20 listopada 1990 r.

Wysokie kompetencje Pani ppłk poż. Bogumiły Undrych oraz sumienne i rzeczowe wykonywanie obowiązków przyczyniło się do zapewnienia odpowiednich warunków bazowo-sprzętowych strażom pożarnym oraz do poprawy bazy lokalowej ochotniczych straży pożarnych, co miało bezpośredni wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego województwa wielkopolskiego. Nieustannie podnosiła swoje kwalifikacje zawodowe. W 1985 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Aktywnie działała w Wojewódzkiej Komisji Czynów Społecznych oraz w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Za swoją działalność ppłk poż. Bogumiła Undrych była wielokrotnie odznaczana, między innymi: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi (1980), Złotym Medalem Pożarnictwa (1982) oraz Odznaką Honorową m. Poznania (1978).

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 stycznia 2021 roku o godz. 9.20 na Cmentarzu Miłostowo (od ul. Warszawskiej) w Poznaniu.

Cześć Jej pamięci!

 

Opracował: Wydział Organizacji i Nadzoru