W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie członków Wielkopolskiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży

08.10.2020

8 października 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie członków Wielkopolskiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w sprawie realizacji projektu pt. „Rodzice i dzieci partnerzy w cyfrowym świecie”. W spotkaniu, któremu przewodniczył Łukasz Mikołajczyk wojewoda wielkopolski wziął udział st. bryg. Dariusz Matczak wielkopolski komendant wojewódzki PSP.

Kilka splecionych dłoni, na których widnieją postacie rodziny czteroosobowej. Hasło napisane obok dużymi litrami brzmiące: Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni Rodzice i dzieci , partnerzy w cyfrowym świecie. Poniżej napisu godło polskie oraz inne loga partnerów konferencji

8  października 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie członków Wielkopolskiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w sprawie realizacji projektu pt. „Rodzice i dzieci partnerzy w cyfrowym świecie”. W spotkaniu, któremu przewodniczył Łukasz Mikołajczyk wojewoda wielkopolski wziął udział st. bryg. Dariusz Matczak wielkopolski komendant wojewódzki PSP. 
Projekt zainaugurowała konferencja pod tym samym tytułem „Rodzice i dzieci partnerzy w cyfrowym świecie - Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”, która  odbyła się tego samego dnia w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Organizatorami konferencji byli Wojewoda Wielkopolski oraz Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi”, partnerami - Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Patronat Honorowy objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. W konferencji wraz z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP uczestniczyły: mł. bryg. Alicja Borucka, koordynator wojewódzki ds. prewencji społecznej oraz st. str. Natalia Foremska z Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KW PSP w Poznaniu.

Celem konferencji było dostarczenie uczestnikom wiedzy, umiejętności i narzędzi, które posłużą im do wspierania rodziców, uczniów i wychowanków w zakresie zagrożeń płynących z niekontrolowanego korzystania z internetu i gier komputerowych. Uwagę na to zwrócił w swoim liście do uczestników i organizatorów konferencji pan Mateusz Morawiecki prezes rady ministrów pisząc, że „obniżający się wiek pierwszego kontaktu dzieci z nowymi technologiami i idący za tym szybki dostęp do treści niedostosowanych do wieku to tylko niektóre ze współczesnych zagrożeń świata wirtualnego. Coraz częściej najmłodsi odbiorcy korzystają z Internetu w sposób całkowicie odseparowany od wiedzy rodziców. To wielkie ryzyko dla ich zdrowia psychicznego. Ryzyko, którego konsekwencje mogą ponosić także w dorosłym życiu”.  

Prelegentami konferencji byli specjaliści z różnych dziedzin: prof. UAM dr ha. Jacek Pyżalski - mediator sądowy, autor licznych publikacji, trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert w zakresie edukacji medialnej, prof. dr hab. Józef Bednarek - kierownik Pracowni Metod Multimedialnych w Edukacji Instytutu Pedagogiki, Zakładu Edukacji Medialnej - dr Anna Andrzejewska - inicjatorka i twórca założeń oraz programów międzynarodowych i krajowych projektów badawczych dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz ks. mgr Marcin Marsollek - doktorant na wydziale teologicznym Uniwersytetu Opolskiego na kierunku „Nauki o Rodzinie”, trener profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych. 
 

Zobacz zdjęcia z konferencji.

Materiały

List prezesa rady ministrów Mateusza Morawieckiego do uczestników i organizatorów konferencji
list​_pmm.pdf 0.45MB
Materiały konferencyjne
bezp​_w​_cyber​_rodzice​_i​_dziedci​_partnerzy​_w​_cyfrowym​_swiecie​_materialy​_konferencyjne.pdf 0.54MB

Zdjęcia (2)