W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

ŚLUBOWANIE W SA PSP W POZNANIU

29.10.2020

29 października 2020 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu słuchacze Dziennego Studium Aspiranckiego złożyli uroczyste ślubowanie.

Trzech młodych strażaków w mundurach wyjściowych w lewej ręce trzymają rogatywki, Prawe dłonie są uniesione z dwoma palcami do góry, jak do ślubowania

Na tę uroczystość do poznańskiej szkoły przybył nadbryg. Andrzej Bartkowiak - Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz st. bryg. Dariusz Matczak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Wyróżnieni słuchacze rotę ślubowania złożyli właśnie przed gośćmi honorowymi.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną panującą w naszym kraju, został zachowany rezim sanitarny i ślubowanie na Sztandar Szkoły odbyło się czwórkami na holu budynku.

To był wyjątkowy i pełen emocji dzień  dla komendanta szkoły, wszystkich ślubujących jak i dla przybyłych gości, gdyż w tak nietypowych okolicznościach i mimo panującej pandemii udało się  przeprowadzić tę wspaniałą uroczystość.


Wszystkim słuchaczom życzymy powodzenia!

 

Opracował: mł. bryg. Lucyna Rudzińska, KW PSP Poznań
Zdjęcia: mł. asp. Piotr Janiuk, SA PSP Poznań

Zdjęcia (4)