W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

II edycja projektu #SamoObronaKOBIET

02.12.2017

- Polska jest bezpieczna, ale bardziej bezpieczna jest wtedy, gdy to my sami możemy gwarantować bezpieczeństwo sobie i najbliższym - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas inauguracji II edycji projektu "Samoobrona kobiet"

0121217_AM_SamoobronaK_RSiemaszko_01

Spotkanie  odbyło się w hali sportowej 31. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Łodzi, gdzie z inicjatywy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w 39 miastach Polski ruszyła II edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony.

- Bardzo się cieszę, że mogę otworzyć drugą edycję projektu Samoobrony kobiet. Polska jest państwem bezpiecznym, ale dobrze być przygotowanym na jakiekolwiek  niebezpieczeństwo, jakiekolwiek zagrożenie.  W I edycji przeszkoliło się 3000 tysiące kobiet, liczę na to, że będzie to zjawisko powszechne,  bo dobrze być gotowym i przygotowanym na każde zagrożenie. Możemy pomóc nie tylko sobie, ale także innym, którzy mogą znaleźć się w sytuacji zagrożenia. Powtarzam, Polska jest bezpieczna, ale bardziej bezpieczna jest wtedy, gdy my sami gwarantujemy sobie i najbliższym bezpieczeństwo, dotyczy to zwłaszcza kobiet, które wydają się być łatwym obiektem do ataku – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W sobotnim wydarzeniu uczestniczyła także znana polska aktorka Dominika Figurska oraz instruktorzy Wojska Polskiego w sztuce walki wręcz.

– Zachęcam wszystkie młode i starsze panie do wzięcia udziału w projekcie, gdyż ten kurs nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, panie muszą być jedynie pełnoletnie. Zachęcam, by panie skorzystały z umiejętności instruktorów walki wręcz- żołnierzy. Oby żadna z kobiet nie znalazła się nigdy w tak niebezpiecznej sytuacji, ale jeżeli do tego dojdzie potrafiły się obronić.  Polskie kobiety to waleczne, odważne kobiety - podkreśliła D. Figurska.

Podczas pierwszych zajęć żołnierze i instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentowali pokaz przykładowych ćwiczeń z wykorzystaniem technik obrony, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, który potrwa do kwietnia 2018 roku.

***

Projekt Samoobrona Kobiet powstał z inicjatywy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.  Odbywa się od dziś w 39 miastach w całym kraju  i potrwa do 21 kwietnia 2018 roku. W poprzedniej edycji przeszkolonych zostało 3000 pań, w tym roku szanse na naukę walki wręcz i technik samoobrony mają kolejne kandydatki. Dodatkowe zapisy trwają do 8 grudnia br.

{"register":{"columns":[]}}