W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojskowy flash mob - zaproszenie na defiladę

28.04.2019

Duża niespodzianka czekała na mieszkańców stolicy oraz gości, którzy sobotnie popołudnie postanowili spędzić w Warszawie. O godz. 13.00 na Placu Zamkowym odbył się nietypowy koncert - flash mob zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wojskowy flash mob zaprasza na defiladę

Żołnierze z Orkiestry Wojskowej w Siedlcach pod batutą kpt. Dariusza Kaczmarskiego  odegrali marsze wojskowe. Wybrzmiała także piosenka zespołu Dwa Plus Jeden „Iść w stronę słońca”. Muzykom towarzyszyli żołnierze z Pułku Reprezentacyjnego. Wszystko po to, aby zachęcić jak największą liczbę gości do udziału w defiladzie „Silni w Sojuszach”.

Wielu melodii w wykonaniu wojskowych muzyków będzie można wysłuchać już wkrótce, podczas wielkiej defilady „Silni w sojuszach”, która odbędzie się 3 maja br.  na warszawskiej Wisłostradzie. Początek o godz. 14.00.

Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy do obejrzenia defilady, a tym samym wspólnego świętowania 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO oraz 15. rocznicy wstąpienia do UE. Razem z żołnierzami w defiladzie udział wezmą po raz pierwszy funkcjonariusze służb mundurowych – m. in policjanci i strażacy. Będą także uczniowie klas mundurowych oraz żołnierze armii sojuszniczych. Przejedzie ponad 200 pojazdów w defiladzie lądowej. Nad głowami przeleci pond 80 statków powietrznych.

W rejonie Parku Fontann oraz na Bulwarach Wiślanych  będzie można spróbować wojskowej  grochówki. Na stoiskach promocyjnych, które są organizowane w ramach kampanii  „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie w Wojsku Polskim.
 
Zapraszamy do wspólnego świętowania.