W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

14. emerytura. Świadczenie trafiło już do 7,7 mln osób

24.11.2021

To już przedostatnia tura wypłat 14. emerytury – w czwartek 25 listopada br. do blisko 1,7 mln emerytów i rencistów trafi kolejne 1,9 mld zł. Do tej pory wypłacono już 8,9 mld zł. – Zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała dodatkowe świadczenie. Nie mam wątpliwości, że jest to ważne wsparcie – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Logo 14. emerytura

Czternasta emerytura to kolejne w tym roku dodatkowe świadczenie dla emerytów i rencistów. W przeciwieństwie do trzynastej emerytury – tu obowiązuje kryterium dochodowe 2900 zł. Stosowana jest jednak zasada „złotówka za złotówkę”. Przykładowo jeśli pobierana emerytura wynosi 3100 zł, wtedy „czternastka” przysługuje w kwocie pomniejszonej o 100 zł.  Zdecydowana większość emerytów i rencistów jest jednak uprawniona do wypłaty w pełnej wysokości, czyli 1250,88 zł brutto.

Kolejne „czternastki” wypłacone

25 listopada br. to dzień wypłaty kolejnej, przedostatniej już transzy czternastej emerytury.

– Dzisiaj do blisko 1,7 mln emerytów i rencistów trafi kolejne 1,9 mld zł. Do tej pory wypłacono już 8,9 mld zł. To oznacza, że zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała dodatkowe świadczenie. Nie mam wątpliwości, że jest to ważne wsparcie, a seniorzy dobrze wiedzą, na co przeznaczyć te pieniądze – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodaje szefowa MRiPS, w sumie, w tym roku w ramach czternastej emerytury wypłaconych będzie 11 mld zł.

{"register":{"columns":[]}}