W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Działania ministerstwa

W 2015 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej otrzymało dodatkowy pierwszy człon, „Rodziny”. To nie była symboliczna zmiana. W centrum prac naszego Ministerstwa jest właśnie rodzina. Poprzez nasze działania wspieramy ją na każdym etapie. Rozpoczynając od urlopów dla rodziców na opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem, poprzez rozwój miejsc opieki żłobkowej, comiesięczne wsparcie w ramach programu „Rodzina 500+” oraz pomoc w kompletowaniu szkolnej wyprawki z programu „Dobry Start”.


Bezpieczeństwo rodziny zależy także od stabilnej pracy. Dbamy o prawa pracownicze, o godne wynagrodzenie, wspieramy pracodawców w tworzeniu przyjaznego prawa do prowadzenia biznesu. Aktywizujemy osoby bezrobotne.


Ważnym elementem polskiego społeczeństwa są osoby starsze, których z roku na rok jest w naszym kraju coraz więcej. Poprzez nasze programy wspieramy rozwój usług opiekuńczych oraz aktywność seniorów. Dbamy o godne emerytury zwłaszcza dla najbiedniejszych emerytów.


Koncentrujemy się także na osobach potrzebujących pomocy. Pracujemy nad zapewnieniem równych szans dla osób z niepełnosprawnościami. Wspieramy rozwój ekonomii społecznej i solidarnej. Uczestniczymy w budowie dialogu społecznego.


Chcesz wiedzieć więcej o działaniach Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej i o tym, z jakiego wsparcia możesz skorzystać? Poczytaj o tym w naszych zakładkach.

Wideo