W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Działania ministerstwa

Misją Ministerstwa jest tworzenie podstaw dla podnoszenia jakości życia w zakresie spraw rodziny, pracy i zabezpieczenia społecznego – silna rodzina, stabilna praca, aktywny senior i godna emerytura.

W centrum prac naszego Ministerstwa jest rodzina. Poprzez nasze działania wspieramy ją na każdym etapie. Rozpoczynając od urlopów dla rodziców na opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem, poprzez rozwój miejsc opieki żłobkowej, comiesięczne wsparcie w ramach programu „Rodzina 500+” oraz pomoc w kompletowaniu szkolnej wyprawki z programu „Dobry Start”.


Ważnym elementem polskiego społeczeństwa są osoby starsze, których z roku na rok jest w naszym kraju coraz więcej. Poprzez nasze programy wspieramy rozwój usług opiekuńczych oraz aktywność seniorów. Dbamy o godne emerytury zwłaszcza dla najbiedniejszych emerytów.


Koncentrujemy się także na osobach potrzebujących pomocy. Pracujemy nad zapewnieniem równych szans dla osób z niepełnosprawnościami. Wspieramy rozwój ekonomii społecznej i solidarnej. Uczestniczymy w budowie dialogu społecznego.


W obszarze działań naszego resortu znajduje się także praca. To przede wszystkim kwestie związane z prawem i rynkiem pracy, m.in. zatrudnienie i przeciwdziałanie bezrobociu, koordynowanie publicznych służb zatrudnienia, minimalne wynagrodzenie za pracę, prawa i obowiązki pracownika czy przepisy dotyczące warunków pracy.


Chcesz wiedzieć więcej o działaniach Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i o tym, z jakiego wsparcia możesz skorzystać? Poczytaj o tym w naszych zakładkach.

 

Wideo

{"register":{"columns":[]}}