Seniorzy

Article List

Aktywny senior i godna jesień życia
12.07.2019

Aktywny senior i godna jesień życia

Polityka senioralna rządu Zjednoczonej Prawicy to podniesienie minimalnych świadczeń dla seniorów, największa od kilku lat waloryzacja rent i emerytur oraz szereg programów, które mają wpłynąć na aktywność osób starszych, podnieść standard ich życia, czy zapewnić dostęp do specjalistycznej opieki, kiedy tego potrzebują. Naszą intencją jest zmiana postrzegania starości i stosunku do osób w podeszłym wieku. Dzięki temu zostanie przywrócony im należny szacunek, a seniorzy nie będą czuli się wykluczeni.
Forum o Srebrnej Gospodarce
10.07.2019

Forum o Srebrnej Gospodarce

W dniach 9 – 10 lipca wiceminister Kazimierz Kuberski uczestniczy w Forum Wysokiego Szczebla na temat Srebrnej Gospodarki w Helsinkach. Podczas debat wskazywano na różne aspekty starzenia się społeczeństwa, zastanawiano się jak wykorzystać możliwości oraz jak sprostać wyzwaniom z tym związanym.
Mama 4+ dla 49 tysięcy osób
05.07.2019

Mama 4+ dla 49 tysięcy osób

W ciągu czterech miesięcy złożono 55,1 tysięcy wniosków o świadczenie „Mama 4 +”. Wśród ubiegających się o wsparcie zdecydowaną większość stanowią kobiety ( ponad 54,7 tys.) Mężczyzn, którzy wychowali czworo lub więcej dzieci było 141. ZUS przyznał już ponad 48,3 tys. świadczeń „Mama 4+”, a KRUS kolejne kilkaset - poinformowała minister Bożena Borys-Szopa.
Posiedzenie Rady do spraw Polityki Senioralnej
26.06.2019

Posiedzenie Rady do spraw Polityki Senioralnej

26 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się posiedzenie Rady do spraw Polityki Senioralnej z udziałem wiceministra Stanisława Szweda.
Upał nie odpuszcza, uważajmy na siebie!
25.06.2019

Upał nie odpuszcza, uważajmy na siebie!

Temperatury sięgające latem trzydziestu kilku stopni w cieniu przestają powoli dziwić. O ile młody zdrowy organizm radzi sobie z upałem bez większych problemów, o tyle dla osób starszych i małych dzieci może być on zwyczajnie niebezpieczny. – Apeluję o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i osób w naszym otoczeniu, zwłaszcza najmłodszych i osób starszych – mówi minister Bożena Borys-Szopa.
Wszystkie majowe „Emerytury+” wypłacone
24.05.2019

Wszystkie majowe „Emerytury+” wypłacone

Zarówno ZUS jak i KRUS zlecił do dzisiaj wypłatę wszystkich świadczeń „Emerytura+” z majowych terminów wypłaty świadczeń – poinformowała podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami minister Elżbieta Rafalska. To w sumie 9,3 mln świadczeń na łączną kwotę 8,2 mld zł netto.
Minister Elżbieta Rafalska: polscy seniorzy chcą być aktywni
13.05.2019

Minister Elżbieta Rafalska: polscy seniorzy chcą być aktywni

Projekt o bardzo motywującej nazwie „Zawsze zwarci i gotowi – to nasi Seniorzy” będzie działał na rzecz lokalnej społeczności poprzez zapewnienie dostępności do usług asystenckich i opiekuńczych, poradniczo – doradczych, kulturalnych oraz pobudzenie aktywności społecznej, fizycznej i sportowej osób starszych – mówiła minister Elżbieta Rafalska wręczając promesę w ramach programu ASOS Stowarzyszeniu „BONA FIDES” w Świebodzinie.
Nowy Dom „Senior+” w Czerwieńsku
13.05.2019

Nowy Dom „Senior+” w Czerwieńsku

Dzienny Dom „Senior+” to miejsce, w którym osoby starsze mogą uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach, zjeść ciepły posiłek, nauczyć się czegoś nowego, spędzić wspólnie czas – mówiła podczas uroczystego otwarcia placówki w Czerwieńsku minister Elżbieta Rafalska.
Niepełnosprawni seniorzy częścią społeczności w programach ASOS
10.05.2019

Niepełnosprawni seniorzy częścią społeczności w programach ASOS

W minionym roku 8 224 osób niepełnosprawnych wzięło udział w projektach realizowanych w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, który wdraża Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Programy odmieniają codzienność, edukują, pozwalają na integrację ze społecznością.
Ponad 800 placówek „Senior+” do końca roku
09.05.2019

Ponad 800 placówek „Senior+” do końca roku

Dofinansowanie do utworzenia lub wyposażenia 99 nowych placówek oraz dofinansowanie do funkcjonowania 21 już istniejących – to wynik dodatkowego naboru ofert w ramach tegorocznej edycji programu „Senior+”. – Planowo do końca roku w Polsce będzie łącznie ponad 800 placówek „Senior+”. Dla porównania, w 2015 r. było ich niespełna 100 – mówi minister Elżbieta Rafalska.

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 22.10.2018 21:00
Osoba publikująca: Małgorzata Czerepak
Zmodyfikowano: 22.10.2018 21:00
Osoba modyfikująca: Małgorzata Czerepak