W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Aplikacja do mierzenia nierówności płacowych

Dla pracodawców przygotowaliśmy proste narzędzie do badania różnic w wynagrodzeniach pracowników. Zagwarantowanie równej płacy za tę samą pracę niesie ze sobą wiele korzyści. Stanowiska pracy równo wynagradzane są bardziej atrakcyjne i przyciągają utalentowane osoby. Dotychczasowi pracownicy są bardziej zmotywowani. Ponadto równość płacowa i przejrzystość zarobków zwiększa konkurencyjność pracodawcy na rynku pracy.

Jak sprawdzić równość płac?

Skorzystaj ze specjalnej bezpłatnej aplikacji, która pozwala oszacować różnice w wynagrodzeniach pracowników. Uwzględnia ona płeć, wiek, wykształcenie i inne wybrane cechy.

Aby skorzystać z aplikacji, wystarczy ją pobrać i zainstalować. Następnym krokiem jest uzupełnienie danych, które najczęściej są dostępne w działach kadrowych. Co ważne – sposób przetwarzania danych gwarantuje anonimowość.

Pobrany pakiet zawiera:

  • plik „Instaluj”, który uruchomi aplikację;
  • plik „Instrukcja”, który zawiera techniczne aspekty korzystania z aplikacji i sposoby interpretacji wyników;
  • plik „FAQ”, który stanowi zbiór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na pytania związane z użytkowaniem aplikacji;
  • plik „Przykładowe dane”, który zawiera przykładowe dane do wprowadzenia do aplikacji – pomogą przygotować dane o pracownikach;
  • plik „Lista sprawdzająca”, która stanowi pomoc w prawidłowym użytkowaniu aplikacji.

Uwaga: dla poprawnego działania aplikacji na systemie Windows XP konieczne jest zainstalowanie dodatkowych bibliotek dostarczonych przez Microsoft, które znajdują się poniżej.

Materiały

Dodatkowe biblioteki dostarczone przez Microsoft
Narzędzie do mierzenia Luki Płacowej
narzedzie​_luka​_placowa​_pakiet​_startowy2​_(1).zip 8.35MB

 

Polecamy również raport „Nierówności płacowe kobiet i mężczyzn. Pomiar, trendy, wyjaśnienia”. Raport opisuje szeroki zagadnienia nierówności kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Wskazuje trendy i tendencje obserwowane w Polsce i zagranicą. Jest to przydatne źródło wiedzy dla osób zainteresowanych tematem równości płac.

Materiały

Raport "Nierówności płacowej kobiet i mężczyzn. Pomiar, trendy, wyjaśnienia"
NierownoscPlacowa​_raport​_(1).pdf 1.54MB
{"register":{"columns":[]}}