W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Barbara Socha pełnomocnikiem rządu ds. polityki demograficznej

03.12.2019

Premier Mateusz Morawiecki powołał Barbarę Sochę na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej. Do zadań pełnomocnika będzie należało przygotowanie strategii demograficznej, dzięki której zwiększy się dzietność i promocja tradycyjnego modelu rodziny.

pełnomocnik socha

Rada Ministrów przyjęła w środę (27 listopada) rozporządzenie ustanawiające pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej. Na stanowisko pełnomocnika premier Mateusz Morawiecki powołał Barbarę Sochę, byłą dyrektor komunikacji, rzecznik prasową i dyrektor ds. marketingu przemysłowego w IBM Polska na Europę Środkowo-Wschodnią. 

Barbara Socha jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (kierunki z zakresu bankowości i polityki gospodarczej) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarskie studia podyplomowe). Od czerwca 2018 r. zajmowała się także m.in. projektami badawczymi i koordynacją kampanii społecznych w Fundacji Mama i Tata, jest prezesem Stowarzyszenia Ruch 4 Marca.

Do zadań pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej należeć ma przygotowanie strategii demograficznej, której celem będzie przede wszystkim zwiększenie dzietności.