W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Brexit

W referendum przeprowadzonym w dniu 23 czerwca 2016 roku większość Brytyjczyków opowiedziała się za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

29 października Rada Europejska przyjęła decyzję przedłużającą okres, o którym mowa w art. 50 ust. 3, w związku z wyrażonym przez Wielką Brytanię zamiarem opuszczenia Unii. Okres ten przedłużono do 31 stycznia 2020 r., po to by zapewnić więcej czasu na ratyfikowanie umowy wystąpieniowej. Umowa o wystąpieniu, wynegocjowana przez UE z Wielką Brytanią, reguluje w sposób kompleksowy warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, w tym zakres koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

24 stycznia Przewodniczący Rady Europejskiej i Przewodnicząca Komisji Europejskiej podpisali umowę wystąpieniową, którą 29 stycznia będzie głosować Parlament Europejski. Następnie Rada Europejska podejmie ostateczną decyzję ze strony UE o wejściu w życie umowy.

Po dopełnieniu tej procedury Wielka Brytania w dniu 1 lutego 2020r. przestanie być członkiem UE.

W międzyczasie rozpoczynają się prace o negocjacjach umowy o przyszłych relacjach UE-Wielka Brytania.

Więcej informacji o rynku pracy i pomocy udzielanej przez publiczne służby zatrudnienia w Polsce znajduje się na stronach: www.psz.praca.gov.pl i www.zielonalinia.gov.pl.
Więcej informacji związanych z powrotem do Polski znajduje się na stronie powroty.gov.pl

 

 

Materiały

Strona Ministerstwa Rozwoju na temat BREXITU
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
24.01.2020 15:03 Biuro Promocji
Pierwsza publikacja:
03.07.2019 13:26 Biuro Promocji