W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rusza czwarta edycja konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej

14.05.2021

Do 16 czerwca podmioty ekonomii społecznej mogą zgłaszać się do udziału w konkursie Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej. Minister rodziny i polityki społecznej wyróżni również samorządy działające na rzecz budowania silnych społeczności lokalnych.

Ekonomia społęczna - Znaki Jakości

To już czwarta edycja konkursu adresowanego do podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego. Wyróżnionym podmiotom przyznawany jest certyfikat, który stanowi potwierdzenie wysokiej jakości i konkurencyjności oferowanych produktów i usług oraz jest dowodem na społeczny charakter prowadzonej działalności. Z kolei samorządy – gminy i powiaty – nagradzane zostają za wykorzystanie potencjału ekonomii społecznej w rozwiązywaniu problemów lokalnej społeczności oraz propagowanie idei spójności i solidarności społecznej.

Nagradzane podmioty ekonomii społecznej nie koncentrują się na osiąganiu zysków, ale na zaspokajaniu potrzeb konkretnych adresatów swoich działań. Jednocześnie większość tych podmiotów działa lokalnie, bazując na zasobach społeczności lokalnej i nastawiona jest na zaspakajanie jej potrzeb – mówi Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Kategorie konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej

W tegorocznej edycji konkursu certyfikaty i statuetki przyznawane będą w pięciu kategoriach.

  • Kategoria I. Debiut roku
  • Kategoria II. Najlepszy pracodawca
  • Kategoria III. Sukces rynkowy
  • Kategoria IV. Przedsięwzięcie PES współfinansowane ze środków zwrotnych EFS
  • Kategoria V. Społecznie odpowiedzialny samorząd

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody – pakiety wsparcia doradczo-szkoleniowego, filmy promocyjne, nagrody rzeczowe oraz finansowe. Każdy podmiot certyfikowany może uzyskać pakiety wsparcia doradczo – szkoleniowego oraz nagrody rzeczowe.

Żeby zgłosić się do konkursu należy wypełnić dedykowany formularz na stronie www.znakjakosci.mrips.gov.pl w terminie do 16 czerwca 2021 roku. Wsparcie w dopełnieniu formalności związanych z udziałem w naborze można otrzymać pod numerem infolinii podanym w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie konkursu oraz w Ośrodkach Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Konkurs odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.