W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dodatek solidarnościowy: wypłacono już 166 mln zł wsparcia

31.07.2020

Do tej pory złożono już ponad 127 tys. wniosków o przyznanie dodatku solidarnościowego, zostały wypłacone świadczenia na kwotę 166 mln zł. Jest to wsparcie dla tych osób, które w następstwie COVID-19 utraciły pracę. Jeszcze dziś można składać wnioski o przyznanie wsparcia za lipiec włącznie.

praca

Dodatek solidarnościowy przysługuje od 1 czerwca, przez trzy miesiące, w wysokości 1400 zł tym osobom, z którymi pracodawcy rozwiązali umowy o pracę po 15 marca tego roku lub gdy umowy o pracę na czas określony wygasły po tym terminie.

Ważny termin składania wniosku

Wniosek o dodatek solidarnościowy można złożyć do 31 sierpnia 2020 roku. Należy pamiętać, że świadczenie zostanie przyznane najwcześniej za miesiąc, w którym został złożony wniosek. To oznacza, że składając wniosek jeszcze dziś będzie można otrzymać wsparcie za dwa miesiące: lipiec i sierpień.

Aby otrzymać dodatek solidarnościowy należy złożyć odpowiedni wniosek elektronicznie przez portal Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Osoby pobierające dodatek solidarnościowy podlegają ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowemu oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu. Płatnikiem składek na te ubezpieczenia jest ZUS.

Wideo