W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ESG jako szansa na poprawę jakości pracy. Wiceminister Barbara Socha na Gali Innowatorów ESG

29.11.2022

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dostrzega szansę jaką niesie raportowanie niefinansowe #ESG w poprawie jakości pracy, czy uwzględnieniu potrzeb rodzin – zaznaczyła Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej na dzisiejszej Gali Innowatorów ESG, zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie ESG.

Wiceminister_Barbara_Socha_-_ESG

Polityka społeczna to obszar bardzo szeroki. W kompetencjach naszego resortu znajduje się wszystko, co wiąże się z rynkiem pracy. A jak wiemy, od standardów pracy zależy byt polskich rodzin. Interesuje nas wszystko, co wiąże się z rynkiem pracy i tworzeniem dobrych warunków dla polskich rodzin. Naszą perspektywą są młodzi ludzie. Pragniemy, aby w ich marzeniach o przyszłości, o rozwoju prywatnym i zawodowym, szansę na karierę widzieli przede wszystkim w Polsce. By tu mieli najlepsze warunki do rozwoju i  nie musieli – jak to było kiedyś – myśleć o emigracji. – powiedziała Barbara Socha.  

W czasie gali zwrócono uwagę, m.in. czy zaangażowanie w prace umożliwia realizacje aspiracji rodzinnych. Od organizacji dnia pracy zależy szczęście rodzinne pracowników.

Wiceminister zwróciła uwagę na obecne potrzeby polskich rodzin, jak np. możliwość stabilnej, elastycznej pracy. Dlatego różne formy elastyczności związane z czasem pracy powinny pojawić się jako wskaźniki w raportowaniu niefinansowym. 

Staramy się inspirować i zachęcać firmy w Polsce, takie jak tu obecne na Gali, by społeczną odpowiedzialność rozumiały także jako realizację praktyk prorodzinnych. Dzięki temu, w firmach przyjaznych rodzinie łączenie życia zawodowego i prywatnego będzie łatwiejsze – zakończyła przemówienie Barbara Socha.

Gala była okazją do zaprezentowania Raportu "Koszty i Wyzwania ESG" z udziałem przedstawicieli Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS i firmy badawczej Quality Watch. Informacje o raporcie znajdują się pod linkiem: https://polskiestowarzyszenieesg.pl/projects/raport-esg/

Organizatorem Gali było Polskie Stowarzyszenie ESG. Jedna z największych w Polsce organizacji zrzeszających liderów zrównoważonej transformacji. Stowarzyszenie zrzesza firmy, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie wdrażają idee ESG.

 

{"register":{"columns":[]}}