W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Eurostat: Polska na podium krajów z najniższym bezrobociem

06.09.2019

Według najnowszego badania Eurostatu, w lipcu br. stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 3,3 proc. To oznacza, że utrzymuje się na takim samym poziomie od maja br. i jest nadal poniżej średniej europejskiej, która w lipcu wyniosła 6,3 proc. W strefie euro było to 7,5 proc.

Praca1

Polska znalazła się na 3. miejscu jeśli chodzi o najniższe bezrobocie w krajach Unii Europejskiej. Ranking otwierają Czechy ze stopą bezrobocia na poziomie 2,1 proc., drugie miejsce na podium przypadło Niemcom, gdzie stopa bezrobocia utrzymuje się na poziomie 3 proc. Zestawienie zamyka Grecja z bezrobociem na poziomie 17,2 proc. (dane za maj br.). 


Średnia dla strefy euro w lipcu br. wynosiła 7,5 proc. Stopa bezrobocia w całej Unii Europejskiej wyniosła w lipcu br. 6,3 proc. W obu przypadkach nie nastąpiła zmiana w porównaniu do poprzedniego miesiąca.


W lipcu br. według Eurostatu w Polsce było 554 tys. bezrobotnych, o 3 tys. mniej niż miesiąc wcześniej. W lipcu 2018 r. liczba osób bezrobotnych wyniosła 651 tys., stopa bezrobocia wyniosła 3,8 proc.


W porównaniu z ubiegłym rokiem zmniejszyła się również liczba młodych bezrobotnych. Według danych Eurostatu w lipcu 2018 r. bezrobotnych Polaków w wieku poniżej 25 lat było 153 tys. (stopa bezrobocia na poziomie 12 proc.). W lipcu br.